Sirrius canicross Okolohradce, Hradec Králové Biřička

07.09.2010 18:21

Hlavní závod byl zařazen do republikového poháru Hill´s Cup 2010. V hradeckém závodě byla započítávána disciplína Scooter1.

V rámci dvoudenního sportovního klání "Sirius Canicross Okolohradce 2010", za krásného, téměř letního počasí, proběhly na Biřičce v Hradci Králové tři dílčí závody - „Sirius Canicross Okolohradce“ (hlavní závod individuálních disciplín sportu psích spřežení), „Hill´s canicross pro celou rodinu“ (běžecký závod se psy pro děti, mládež a příchozí dospělé) a celá akce byla zakončena plaveckým závodem se psy pro širokou veřejnost nesoucí název „Vlastíkovo plavání okolohradce“.

 „Hill´s canicross pro celou rodinu“

Se svojí rodinou si přijela zazávodit Markéta. Já  jako doprovod jsem běžela se Šimonem a tahouna nám dělala Zippa. 

Markéta běžela s mladším synem Jonášem a jejich fenkou Německé dogy. Kluci vybojovali na svých 1. závodech každý ve své kategorii 1. místo celkové výsledky zde

 

 „Sirius Canicross Okolohradce" 

Se Zippy jsme sice trénovali  trať  asi  měsíc dopředu, ale náš trénink začínal vždy až za brodem a na tuto zatáčku hned po startu jsme nějak opomněli a taky to podle toho dopadlo:). Pěkně jí se mnou Zippa vymetla. video. Bohužel to nebyl jediný pád. Stroj se během prvního pádu trochu porouchal, přestal brzdit a Zippa mě táhla na neovladatelném vozidle. Čekaly mně ještě 2 pády na levou stranu (pořád tu samou). Do cíle jsem dojela se sedřeným celým levým bokem a loktem, ale úsměvem ,že jsem přežila.Vybojovali jsme průběžné 20 místo.

Ošetřená, zalepená, obvázaná jsem vyrazila do 2. kola na vypujčeném bytelnějším stroji, ale i přesto jsem celou cestu měla strach... Dojeli jsme bez pádu, ale na ten pocit v cíli nezapomenu...strach, úzkost, chtělo se mi brečet a celá jsem se klepala..... fuj fuj fuj :)

3. kolo sice bolelo jelikož tělo zmodralo :), ale hlava  odpočatá beze strachu a já si konečně mohla užít závod. Vylepšili jsme si celkové umístění na 15.příčku. Z cca 30 koloběžkářu. Celkové výsledky Sirrius canicross zde  počítala se 1. a 3. etapa.

Do poháru Hill´s cupu se počítaly všechny 3 etapy výsledky zde  9. místo

 

„Vlastíkovo plavání okolohradce“

Do 2. ročníku závodu se přihlásilo 18. plavajících. Startovalo se hromadným startem a byla to pěkná mela... Se Zippy jsme si doplavali pro druhé místo hned za Martinou. Výsledky zde

 

další foto ze závodu: foto Kamily Liškové

                                  foto P. Kolmanová

                                 

 

—————

Zpět